İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneğinin (İMOS) geleneksel 3. İnegöl Mobilyası Yıldızları önceki akşam düzenlenen iftarda ödüllerine kavuştu.

Düzenlenen iftar ve ödül törenine Kaymakam Ali Akça, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Başsavcı Mustafa Çelenk, Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, oda ve dernek başkanları ile mobilyacılar katıldı.

Yemeğin ardından konuşan İMOS Başkanı Yavuz Uğurdağ, “İnegöl mobilyanın başkentidir. Bizler de İMOS olarak sektörümüze ve İnegöl’ümüze hizmet ediyoruz. Bu programın bu yıl 3’üncüsünü düzenliyoruz. İnegöl’ümüz gerçek anlamda bir mobilya ihracat merkezidir. İnegöl, Türkiye mobilya ihracatının yüzde 16’sını, Türkiye mobilya üretiminin de yüzde 35’ini karşılıyor. İnegöl sanayicimiz hem İnegöl hem de Türkiye mobilya sektörüne ve ekonomisine ciddi katkı sağlıyor. İhracat üzerinde durduğumuz hassas bir konudur. Ürettiğimiz ürünleri hem iç hem dış piyasada satabilmek bizim için çok önemlidir. İnegöl son yıllarda bu hamlede çok ciddi aşama kaydetti. İhracat anlamında hep pozitif ve artış gösteren bir ivme çiziyoruz. Bazı olumsuzluklara rağmen, krizlere rağmen ilçemiz ve mobilya sektörümüz ihracatını her sene yükselterek devam ediyor. İhracatın yükselmesinde katkısı olan firmalarımız es geçemeyiz. Bu akşam da iftarımızla birlikte ihracatını en çok yükselten ve en çok ihracat yapan firmalarımıza ödüllerini takdim edeceğiz” dedi.

Konuşmanın ardından, en fazla ihracat yapan ilk 5 sıradaki Çilek Mobilya, İdol Mobilya, Weltew Mobilya, ÇMS Mobilya, Gala Mobilya ile ihracatını en fazla artıran ilk 5’te yer alan İberba Mobilya, Hürarslan Mobilya, Homezza Mobilya, İnmoda Mobilya ile DMS Mobilya firmalarının temsilcilerine ödülleri verildi.