Bursa’nın İnegöl ilçesindeki mobilyacıların yeni modellerini görücüye çıkarma fırsatı bulduğu, İnegöl mobilyasının dünyaya açılan penceresi MODEF Fuarı, TOBB’un ardından Kanada Fuar takvimine de girdi.

Amerika ve Kanada’yı hedef ihracat pazarı olarak seçen MODEF ve İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) heyeti, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Kanada’ya heyet ziyaretinde bulunmuşlardı. Yapılan girişimler meyvesini verdi.

İMOS ve MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, “MODEF Fuarlarımız TOBB’un Uluslararası fuar takviminde yıllardan bu yana yayınlanıyor. Biz ihracat yapmayı istediğimiz ülkelere de heyet ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında heyetimizle beraber Kanada’ya giderek bir takım ziyaretlerde bulunmuştuk. Yaptığımız girişimler sonucunda Kanada’da da artık İnegöl mobilyası tanınır hale geldik. Kanada yıllardan bu yana mobilya ithalatını Amerika’dan yapıyor. Biz hem Amerika hem de Kanada’ya açılmak istiyorduk. İlk girişimimiz olumlu sonuçlandı. Kanada’nın Ticareti Geliştirme Kurumu sitesinde MODEF fuarlarımızın takvimleri yerini aldı. Önümüzdeki fuarlarda inşallah Kanada’dan gelen heyetleri ağırlamak ve ürün satışı yapmak istiyoruz. Kanada’ya yakın zamanda ihracat yapmayı hedefliyoruz. Böylelikle heyet ziyaretleri ile Amerika’ya da ihracat yapmak istiyoruz” dedi.