Ana Sayfa Sektörel Haberler Nurdan Yücel CEIR’in ilk kadın başkanı oldu

Nurdan Yücel CEIR’in ilk kadın başkanı oldu

75

Avrupa Musluk ve Vana Sanayicileri Derneği’nin (CEIR) 10 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul’unda Başkanlığa Türk Pompa ve Vana Sanayicileri Derneği (POMSAD) Başkanı Nurdan Yücel seçildi. İki yıllık bir süre için başkanlığı İspanyol meslektaşından devralan Yücel, CEIR tarihinin ilk kadın başkanı oldu.

Avrupa Musluk ve Vana Sanayicileri Derneği (CEIR), Avrupa Pompa İmalatçıları Derneği (EUROPUMP) ve Avrupa Kompresör, Vakum Pompası, Pnömatik Aletler ve Yardımcı Ekipman Üreticileri Birliği (PNEUROP) 9-10-11 Mayıs 2022 tarihlerinde Belçika’nın başkenti Brüksel’de senelik toplantı ve genel kurullarını ortak olarak gerçekleştirdi.

Derneklerin komite, komisyon, genel sekreterler, çalışma grupları ve yönetim kurulu toplantıları ayrı ayrı gerçekleştirilirken, 10 Mayıs 2022 tarihinde tüm katılımcıların katıldığı ortak konferansta “Sürdürülebilirlik ve De-Karbonizasyon” konusu ele alındı. Konferansta EUROPUMP’ı temsilen Someflu firması CEO’su Alexandere Lacour, CEIR’i temsilen Nurdan Yücel, PNEUROP’u temsilen Atlas Copco firması Sürdürülebilirlik Başkan Yardımcısı Sofia Svingby, Avrupa Komisyonundan DG Clima Bölüm Başkanı Tom Van Ierland ve Avrupa Parlamentosu Üyesi Maria da Graça Carvalho konuşmacı olarak yer aldı. Ortak konferansın ardından katılımcılar paralel teknik oturumlarda bir araya geldi.

YÜCEL, İKİ YIL BOYUNCA CEIR BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTECEK

1959 yılında kurulan ve sekizi AB üyesi 11 ülkeyi ulusal dernekler ve firmalar vasıtasıyla temsil eden CEIR’in 10 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul’unda Başkanlığa POMSAD Başkanı Nurdan Yücel seçildi. Başkanlığı İspanyol meslektaşından devralan Yücel, CEIR tarihinin ilk kadın başkanı oldu. 10 Mayıs akşamı üç derneğin temsilcilerinin bir araya geldiği gala yemeğinde POMSAD Başkanı Nurdan Yücel Başkanlık çanını İspanyol Carloz Velazquez’den devraldı. POMSAD, 300’den fazla firmayı, 11 milyar dolarlık ciroyu ve 50 bin kişilik bir istihdamı temsil eden derneğe 2003 yılından bu yana üye ve 2005 yılından bu yana dernek yönetim kurulunda Türkiye’yi temsil ediyor. 1960 yılında kurulmuş 12’si AB üyesi 16 ülkeyi ulusal dernekler vasıtasıyla temsil eden EUROPUMP’ın Genel Kurul toplantısı ise 11 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

TÜRK HEYETİNDEN ZİYARET

Senelik toplantılar esnasında, Nurdan Yücel, POMSAD Başkan Yardımcısı Ercan Çelebi, DEİK Türkiye – Birleşik Krallık İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Abdullah Anıl Altunkaya ve POMSAD Genel Sekreteri Gökhan Sezer Türktan’dan oluşan POMSAD Heyeti Avrupa Parlamentosu SPD Milletvekili İsmail Ertuğ’u ziyaret ettiler.

Önceki İçerikBirleşik Krallık’ta güçlü iş birliği
Sonraki İçerikMAKFED ve YASAD iş birliği ile yüksek katma değerli makineler üretilecek