Geçtiğimiz yıl İntermob Fuarı kapsamında düzenlenen, “Orman Sanayi Sektörünün Geleceği Forumu”nun ikincisi, 25 Ekim 2016 tarihinde, saat 13.30’da, Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’ndeki Karadeniz Salonu’nda gerçekleşecek.

Orman Sanayi İş Adamları Derneği (ORSİAD) Gazetesi tarafından düzenlenen ve yoğun ilgi gören “Orman Sanayi Sektörünün Geleceği Forumu” 2016 başlıklı organizasyon, sektörün sorunları ile gelecek senaryolarının tartışılacağı bir platform olarak önemli açıklamalara ev sahipliği yapmayı hedefliyor. Her yıl düzenlenen forum, hem sektör üreticilerini, hem toptancılarını, hem de perakende satıcılarını bir araya getirerek, tüm sektör sıkıntılarının çözümlendiği bir ortam fırsatı sunuyor. Forumda ayrıca, bir sonraki yılın hedefleri ve yenilikleri masaya yatırılıyor. Orman Sanayi Sektörünün Geleceği Forumu sayesinde, sektörün her bir aktörünün sesi duyulmakta ve böylece sektör için gerekli çözüm yöntemlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

İntermob fuarının 4.gününde, saat 13.30’da başlayacak olan forum, Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’ndeki Karadeniz Salonu’nda yapılacak. Orman Sanayi Sektörünün Geleceği Forumu 2016’nın konu başlıklarıysa şöyle:

– Yonga Levha, MDF ve Laminat Parke sektörlerinde geçen yıldan bu yana neler değişti? Rakamlar ve finansal sonuçlarla sektör değerlendirmeleri.

– 2017 yılı hakkındaki olası tahminler

– Temsil edilen kurumların sektörden beklentileri

– Temsil edilen kurumların 2017 yılı planları ve yenilikleri

– Yonga Levha, MDF ve Laminat Parke sektörlerini 2017 yılında neler bekliyor?

– Olası riskler nelerdir? Riskleri bertaraf etmek için öneri ve görüşler.

– 2017 yılında olası satış rakamları ne olur? Sektör büyür mü, daralır mı?

– Sektörde ne gibi yenilikler bizi bekliyor?

AİMSAD da forumda…

Orman Sanayi Sektörünün Geleceği Forumu 2016, toplamda altı konuşmacı ve bir moderatör eşliğinde yürütülüyor. Forumun konuşmacıları arasında; Orman Genel Müdürlüğü adına OGM İşletme ve Pazarlama Daire Başkanı Kenan AKYÜZ, Türkiye Orman Ürünleri İhracatçıları, İthalatçıları ve Sanayicileri Derneği adına Mahir Arın, MDF ve Yonga Levha Sanayicileri Derneği adına Tevfik Dedebaş, Orman Sanayi İş Adamları Derneği adına Mehmet Karahasanoğlu, Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) adına Arif Onur Kaçak ve MDF ve Yonga Levha Sanayicileri Derneği adına Hakan Zengin bulunurken, moderatörlüğü ise ORSİAD Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fikret DEMİR üstlenecek.

Katılımın ücretsiz olduğu ve sektörün en önemli organizasyonlarından biri olan Orman Sanayi Sektörünün Geleceği Forumu 2016 için [email protected] adresine mail atarak yer ayırtmak mümkün.