Ana Sayfa Sektörel Haberler Patronların çalışanlardan beklentileri artıyor

Patronların çalışanlardan beklentileri artıyor

55
Google search engine

Kişisel Gelişim Mentoru Erkut Ergenç, sürekli gelişimin önemi ve iş yaşamında kişisel gelişimin vazgeçilmez haline geldiğine değinerek, patronların çalışanlardan beklentilerinin her geçen gün arttığını ancak bu noktada çalışanlara eğitim desteği verilmesi gerektiğini söyledi.

Liderlik Okulu Kurucusu ve Kişisel Gelişim Mentoru Erkut Ergenç, sürekli gelişimin önemli olduğunu ve iş yaşamında kişisel gelişimin günümüzde vazgeçilmez bir durum haline geldiğini ifade etti. Ergenç, kişisel gelişimin temelinde kişinin hedeflerini ve yapabileceklerini belirleyebilmesi olduğunu kaydederek, “Bireyler, güçlü ve zayıf yönlerini keşfedip, zayıf olduğunu düşündüğü alanlarda, kendini geliştirmeye karar verdiği an kişisel gelişim süreci başlar. Kişisel gelişimde, kişinin pek çok yönden kendini geliştirmesi hedeflenir. Analitik düşünme, öz güveni arttırma, zaman yönetimi, sosyal iletişim ve çeşitli araştırma yöntemlerine göre hareket etme gibi konular bireyin kişisel gelişim ile kazanabileceği önemli özelliklerdir” diye konuştu.

“Kendilerini geliştirmeleri için çalışanlara fırsat verilmeli”

Ergenç, günümüz dünyasında her zaman kişiden daha fazlasının istenildiğine dikkat çekerek, “Gelişen teknoloji ve makineleşme ile birlikte insan gücüne olan ihtiyaç hızla azalmakta, patronların aradığı ölçütler ise her geçen gün artmaktadır. Bu nedenden dolayı bireyler kişisel gelişimine oldukça önem vermeli, daha az zamanda daha başarılı sonuçlar alabilmek için daima gelişime açık olmalıdır” dedi.

İş hayatında etkili iletişim kurabilmek ve başarılı sonuçlar elde etmek için bireysel gelişimin önemine değinen Ergenç, yönetim kademesinde faaliyet gösterenlerin, çalışanların gelişiminden de sorumlu olduklarını, bu nedenle işgörenlerin kendilerini geliştirmeleri için onlara fırsat verilmesi gerektiğini belirtti. Ergenç, iş koşuşturması içinde çeşitli örgün eğitim ve lisansüstü programlarına devam etme şansı zor olduğu için başarılı yöneticilerin günümüzde online eğitim programlarına da büyük ilgi göstermekte olduğunu ifade etti. Günümüzde gelişim programlarının işe alım sürecinde ve aktif iş yaşamı içinde büyük önem kazandığını söyleyen Ergenç, sürekli gelişimin sonu olmadığını söyledi.

Önceki İçerikToplam sanayi çalışan kişi başına üretim endeksi ilk çeyrekte yüzde 4 arttı
Sonraki İçerikİSO Türkiye İmalat Sanayi PMI Mayıs ayında 53,5’e yükseldi