Ana Sayfa Sektörel Haberler Samsunlu mobilyacılardan “MOBİD Butik İhracat” projesi…

Samsunlu mobilyacılardan “MOBİD Butik İhracat” projesi…

79
Google search engine

Ekonomi Bakanlığı’nın ‘Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi’ bileşeni kapsamında Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği tarafından ‘MOBİD Butik İhracat’ isimli bir proje geliştirildi.

Proje, Samsun’da faaliyet gösteren 23 MOBİD üyesi mobilyacı üretici firma tarafından hazırlandı. Bakanlık ve MOBİD tarafından ortaklaşa finanse edilecek olan proje sözleşmesinin 01 Haziran’da imzalanarak, çalışmalarına başlandığı kaydedildi.

Ekonomi Bakanlığı’nın, Türk sanayisine ve üreticilerine bulunmaz bir fırsat sunduğuna dikkat çeken MOBİD Başkanı Erkan Malkoç, “Bu desteklerden Türkiye’nin her yerindeki sanayicinin yararlanması, hem bölgesel hem de Türkiye’nin kalkınması için önem arz etmektedir” dedi.

SAMSUN’DA MOBİLYA İHRACATI HEDEFLENİYOR

Proje Yönetim Komisyonu Başkanlığı’na seçilen Malkoç, “Rekabet gücünün arttırılması, üye firmalardan ihracat yapmayanların ihracat yapmalarının sağlanması, yapanların ise mevcut pazarlarında artış ve yeni pazarlar ile tanışmasını sağlamak, bunun sağlanması için firmaların yetkinliklerinin arttırılması çalışmalarını gerçekleştirmek amacıyla proje faaliyetlerine başlanmıştır” dedi. Uluslararası pazarlarda ihracatlarını arttırmayı hedeflediklerini belirten Dernek Başkanı Malkoç, “Firmalarımızın ihtiyaçları analiz edilerek, gerekli görülen eğitimleri vereceğiz. Yurt dışı fuarlarına gidilecek ve Samsun’a farklı ülkeden mobilya alım heyetleri getirilecektir. Bu faaliyetler sonucunda Samsun’dan mobilya ihracatı yapılmasına katkı sağlanacaktır” diye konuştu.

Önceki İçerikModel fabrika 4. sanayi dönüşümüne rehberlik edecek
Sonraki İçerikMobilJet, mobilya sektörünü önemli bir yükten kurtardı