AİMSAD Faaliyetleri

Sanayici ve meslek liseleri çalıştayda buluşacak

Sanayici ve meslek liseleri çalıştayda buluşacak

AİMSAD ile Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin aralarındaki protokol kapsamında gerçekleştirdikleri toplantıda, sanayici ve meslek liselerini buluşturmak amacıyla çalıştay düzenlenmesi kararı çıktı.

AİMSAD ile Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Haydarpaşa MTAL) arasında yapılan protokol kapsamında, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Bölümü makine atölyesinin iyileştirilmesi, sektör profesyonellerine yönelik özel kurslar düzenlenmesi ve müfredat içeriğinin iyileştirilmesi çalışmalarının gerçekleştirilmesi faaliyetlerine yönelik AİMSAD Eğitim ve Satış Sonrası Hizmetleri Komitesi, okul yöneticileri ve bölüm öğretmenleri ile 10 Mart 2020, Salı günü koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya T.C. Mili Eğitim Bakanlığı Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Yahya Murat Güler, Haydarpaşa MTAL Okul Müdürü Lüftü Cevahir, Haydarpaşa MTAL Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Bölümü şefi ve öğretmenleri katıldı.

AİMSAD’ı temsilen de Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol ve AİMSAD Eğitim ve Satış Sonrası Hizmetler Komitesi ve AİMSAD Genel Sekreterliği toplantıda hazır bulundu. Toplantı, halihazırda var olan protokol kapsamında yapılan gelişmeler ve kurulumu gerçekleşen ve gerçekleşmek üzere olan makinelerin durumu hakkında bilgi alışverişi ile başladı. Daha sonra, okul yöneticileri tarafından değişiklik öngörülen bölüm müfredatına katkı sağlanabileceği ve sanayicilerin görüşlerine ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Bu kapsamda, gerçekleştirilecek bir çalıştay ile mobilya, aksesuar, yonga levha ve makine sektörlerini temsil eden sivil toplum kuruluşları ile bölüm öğretmenlerinin katılım sağlayacağı bir çalıştay yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca, protokol kapsamında düzenlenecek olan özel kursların içeriği ve öğrencilere bu kurslarda kontenjan açılması hususları görüşüldü.


takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com