Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) tarafından düzenlenen ve her yıl sektörü bir araya getirme amacına yönelik olarak geleneksel hale gelmesi arzu edilen AİMSAD’ın ilk “İftar Yemeği” organizasyonu; AİMSAD ev sahipliği ve REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. desteğiyle 2 Temmuz tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen organizasyona ilgi büyüktü. Şehzade Restoran’da 100 konuğun ağırlandığı organizasyona; AİMSAD Yönetim Kurulu ve Genel Sekreterliği ile AİMSAD üye firma temsilcilerinin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarından önemli isimler, odalardan ve sektör derneklerinden temsilciler ile sektörel basın mensupları katılım gösterdi.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İstanbul Anadolu Yakası Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Serhat Öztürk, İkitelli Hizmet Merkezi Müdürü Özay Cebeci, Boğaziçi Hizmet Merkezi Müdürü Gürsel Kılıçarslan; T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul İli Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Demir; İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi ve Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akif Özyurt, İTO Takım Tezgahları ve Otomasyon Komitesi Başkanı Dr. Müh. Ayhan Etyemez, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Özel Amaçlı Makine Sanayi Komitesi ve Makine İmalatçıları Birliği (MİB) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kılıç; Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Makine Sektör Kurulu Başkanı Turgay Gezer ve Başkan Yardımcısı Kamil Levent Kaya; Makine İmalatçıları Birliği (MİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Özkayan; REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Ali Muharremoğlu ve TÜYAP Tüm Fuarcılık A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Hakan Mirgün de bu seçkin konuklar arasındaydı.

Erol: “Yıllar sonra tüm sektörü bir arada görmekten mutluyum”

AİMSAD İftar Yemeği, ezan ve top atışlarını takiben iftariyeliklerin yenilerek oruçların açılması ve AİMSAD Yönetim Kurulu’nun Sayman Üyesi Kenan Arıcı tarafından okunan yemek duası ile başladı.

Bunu takiben, AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol kürsüye gelerek söz aldı ve kısa bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Konuşmasında Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlı olması temennisini ileten Mustafa Sabri Erol, öncelikle tüm konuklara AİMSAD davetine icabet ettikleri için teşekkür etti ve yıllar sonra tüm sektörü bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Haziran ayı itibarıyla AİMSAD’ın birinci yılını tamamladığına da değinen AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı, bu süreçte emeği geçen AİMSAD çalışanlarına teşekkür etti. Kısaca AİMSAD’ın bir yıl içinde gerçekleştirdiği faaliyetlerden bahseden Erol, AİMSAD’ın kuruluşundan kurumsallaşma sürecine, Bursa, Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilen sektör buluşmalarından LIGNA 2015 Fuarı’nda gerçekleştirilen etkinliklere, AİMSAD Üye Kataloğu, Üye AİMSAD Duyuru Sistemi ve AİMSAD Dergisi’ne kadar birçok proje hakkında bilgi verdi. Sektör fuarının tam bir ihtisas fuarı haline getirilmesine yönelik olarak imzalanan AİMSAD – REED TÜYAP İşbirliği Anlaşması’na da atıfta bulunan Erol, konuşmasını bu noktada sonlandırarak sözü REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Ali Muharremoğlu’na devretti.

 

Muharremoğlu: “Fuarın stant satışlarını tamamladık”

AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol’u takiben söz alan REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Ali Muharremoğlu ise konuşmasında, AİMSAD’ın kuruluşunun sektör açısından önemine; AİMSAD’ın bir sene içinde büyük bir hızla yol aldığına ve yaptığı nitelikli çalışmalar ile sektöre kayda değer kazanımlar getirdiğine değindi. Ağaç İşleme Makineleri 2015 Fuarı’na ilişkin güncel bilgiler de veren Ali Muharrem-oğlu, fuarın stant satışlarının tamamlandığı ve artık ziyaretçi odaklı çalışmalara yönelme noktasında olduklarını paylaşarak tüm sektör temsilcilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini sundu.

AİMSAD İftar Yemeği daveti, AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol tarafından geceye ve sektörün 27 yıllık fuarı Ağaç İşleme Makinesi Fuarı’na katkılarından dolayı REED TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü Ali     Muharremoğlu’na plaket takdimi, hatıra fotoğrafı çekimi ve karşılıklı iyi niyet temennileri ile son buldu.