Dünyanın önde gelen fuarları arasında yerini muhafaza eden, sektör firma- larının yeni pazarlara ulaşmalarına büyük katkı sağlayan, sektörün Türkiye ve Avrasya’daki en büyük ihtisas fuarları olma başarısını yakalamış Ağaç İşleme Makinesi, Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı ve Intermob, Uluslararası Yan Sanayii, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı, 10-14 Ekim 2015 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul’da gerçekleşecek.

2014 yılında 30 ülkeden 861 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla 120 bin metrekare, 14 salonda başarı ile gerçekleşen, ahşap ve mobilya en-düstrilerinin bölgesindeki en büyük ticari platformu Ağaç İşleme ve İntermob fuarları, yakalanan bu başarının üzerine çıkmayı hedefleyen pazarlama çalışmalarına yurt içi ve yurt dışında yoğun olarak devam ederek, katılımcı ve ziyaretçilerini beklentilerinin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

 

Uluslararası pazarlara açılan kapı

Sektörün geleneksel buluşmasına heyecanlı geri sayım başlarken, fuar için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. 1,5 milyarlık nüfusu, gelişmekte olan ekonomileri ve değişen hayat standartları ile  Türkiye mobilya sektörü için çok önemli bir pazar olan Kafkasya, Balkanlar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Karadeniz havzasında TÜYAP yurt dışı ofisleri aracılığıyla gerçekleştirilen etkili tanıtım çalışmaları katılımcılarımızın bu önemli pazardan daha çok pay almaları için sürdürülüyor. Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob fuarları bu bölgelere ihracatını artırmak isteyen Türk üreticileri ve Türkiye üzerinden pazara erişim arayışında olan yabancı katılımcılarına bulunmaz fırsatlar sunmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl 102 ülkeden ziyaretçi çeken, 28 yıldır istikrarlı bir biçimde büyüyen Ağaç İşleme Makinesi ve 18 yıldır mobilya yan sanayiinin uluslararası pazarlara açılan kapısı olan İntermob fuarları, yarattıkları sektörel güç birliği ile vazgeçilmez bir ticaret merkezi olma niteliğini sürdürüyor.

100’den fazla ülkeden 65 bin ziyaretçi bekleniyor 30’un üzerinde ülkeden 900’e yakın firma ve firma temsilciliğinin katılımı beklenen fuarlar, sektördeki tüm gelişmelerin ve yeniliklerin Türkiye ve Avrasya coğrafyasındaki ilk adresi olacak.  Dünyanın lider üreticilerini, karar alma konusunda yetkili alıcılar ile buluşturarak sektöre güç katacak Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob fuarlarının, 100’den fazla ülkeden 65 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

Detaylı bilgi için www.agacmakinesi.com ve www.intermobistanbul.com web-sitelerini ziyaret edebilirsiniz.