6 Haziran 2024 tarihinde kurulan AİMSAD, kuruluşunun 10. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyor. Türk ağaç işleme makine sektörü temsilcilerini bir araya getiren AİMSAD, geride bıraktığı 10 yıl boyunca sektörde önemli başarılara imza attı ve geleceğe dair önemli hedefleri gerçekleştirmek adına emin adımlarla ilerliyor. AİMSAD olarak sektördeki tüm paydaşlara teşekkür ederek, gelecekte de aynı birlik ve dayanışma ruhuyla çalışmalara devam edeceğimizi söylemek isteriz.

10 yıl önce, Türk ağaç işleme makine sektörünün temsilcilerini bir araya getirmek ve sektörün gelişimini desteklemek amacıyla büyük bir vizyonla kurulan AİMSAD, kısa sürede sektördeki önemli bir boşluğu doldurdu. Bu süre zarfında, dernek üyelerinin ihtiyaçlarına yönelik sunduğu çözümler ve sektörel gelişime katkı sağlayan projeleriyle adından söz ettirdi. Her zaman üyelerinin yanında olan AİMSAD, onların uluslararası arenada tanınmasına ve rekabet gücünün artmasına yönelik düzenlediği fuar ve etkinliklerle büyük bir destek sağladı. AİMSAD’ın bu 10 yıllık yolculuğu, sadece bir dernek olmanın ötesine geçerek bir aile, bir topluluk haline geldi. Üyelerinin her birine ayrı ayrı dokunan, onların başarılarını paylaşan ve her adımda yanında olan AİMSAD, sektörün geleceğine umutla bakıyor. Bu 10 yıl boyunca atılan her adım, yaşanan her başarı ve karşılaşılan her zorluk, AİMSAD’ın ne kadar güçlü ve kararlı olduğunu bir kez daha gösteriyor.

“Üyelerimizin ve destekçilerimizin katkılarıyla, sektördeki standartları yükseltmeyi başardık”

AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Toktaş, bu özel gün vesilesiyle yaptığı açıklamada, “Bugün AİMSAD olarak, kuruluşumuzun 10. yılını kutlamaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. 10 yıl boyunca, sektördeki tüm paydaşlarımızla birlikte birçok önemli projeyi hayata geçirdik. Üyelerimizin ve destekçilerimizin katkılarıyla, sektördeki standartları yükseltmeyi başardık, yenilikçi çözümler sunduk ve uluslararası pazarlarda rekabet gücümüzü artırdık. Bugün geldiğimiz noktada, sektörümüzün küresel çapta daha etkin bir rol oynaması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gelecekte de aynı azim ve kararlılıkla sektöre katkı sağlamayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle, bize destek veren tüm üyelerimize ve paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“AİM sektörünün, dünya çapında daha etkin bir rol oynaması için çalışmaya devam ediyoruz”

Üyelerin ve destekçilerin katkılarıyla, AİMSAD olarak sektörde önemli bir itibar kazanıldığına değinen AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak şunları söyledi; “Her zaman daha iyisini hedefleyerek, Türk ağaç işleme makine sektörünün, dünya çapında daha etkin bir rol oynaması için çalışmaya devam ediyoruz. Bu özel gün vesilesiyle, bize inanan, destek veren ve birlikte çalışarak başarıya ulaşmamızı sağlayan tüm üyelerimize, sektör temsilcilerine ve paydaşlarımıza teşekkür ederim. Gelecekte de aynı azim ve kararlılıkla, sektöre katkı sağlamayı sürdüreceğiz. Birlikte daha birçok başarıya imza atacağımıza olan inancımla, AİMSAD’ın 10. yıl dönümünü kutluyorum.”