Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) Genel Sekreteri Yılmaz Doğan, mobilya sektöründe Siteler’in önemine dikkat çekti.

Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) Genel Sekreteri Yılmaz Doğan, mobilya sektöründe Siteler’in önemine dikkat çekerek, “Bize İtalya’dan 1 konteyner ürün gönderiyorlar, biz karşılığında 10 konteyner mobilya, niteliksiz ürünlerde 20 konteyner ürün gönderiyoruz. Bu durum, aslında bizim katma değersiz ürün üretmeye alışarak bir başkasının sadece taşeronu olacağımız bir yapıya bürünmemiz haline gelecek. O yüzden bizim, mobilya sektörünün ve Siteler’in kurtuluşunun en önemli unsurlarından bir tanesi de katma değerli ürün üretmek” diye konuştu.

yilmaz-dogan-1-1

Ankara’dan Arap ülkelerine birçok nitelikli ürün satan firmalar olduğunu kaydeden Doğan, “Bugün Ankara’da bir yemek takımını 70-80-100 bin liradan satan firmalar var. Bunlar bu pazarlarda boy gösterebiliyorlarsa, bir şey başarabiliyorlarsa Siteler esnafının da başarabilecekleri bir yer vardır” ifadelerini kullandı. “Siteler’in ve Ankara’daki mobilyacıların üretmekten başka çaresi yok” diyen Doğan, mobilya sektöründeki öncelikli sorunlardan biri olarak da ‘çok büyük teşviklerin ve sektörle ilgili çalışmaların olmamasını’ gösterdi

ASKERİ KIŞLAYA TALİP OLDU

TÜSİAV Genel Sekreteri Yılmaz Doğan askeri alanların şehir dışına taşınmasıyla ilgili durumdan dolayı Siteler’in hemen yanında bulunan General Eşref Akıncı Kışlası’nın büyük bir mobilya sitesi yapılabileceğini söyledi, Doğan, “Çünkü başka türlü Siteler’i değiştirebilme firsatınız yok” dedi.