Timsan Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Aksu, favori mobil uygulamalarını, en sevdiği yemeği, zamanda yolculuk yapma fırsatı olsa hangi döneme gitmek isteyeceğini “Anlat Bize”de paylaştı. Aksu, Tecrübe ve bilgi ile oluşturulan cesaretli çözümleri hayata geçirmenin iş hayatındaki en büyük motivasyonu olduğunu belirtti. 

Anlat Bize serisi için bir araya geldiğimiz Timsan Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Aksu ile hem iş hayatı hem de özel hayatı ile ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

  • Şimdiye kadar size verilen en iyi tavsiye nedir?

Tabi ki de zamanı doğru yönetmek… Başarının, huzurun, sağlığın, mutlu bir hayatın anahtarı, zamanı doğru yönetmekten geçiyor. Hayat zaman ile kısıtlı, zaman üzerine kurulu. Hepimiz sonuçta zaman içinde kısa bir an var olacağız ve bu kısa zamanı ne kadar doğru yönetirsek öyle bir iz bırakacağız. Bu bakış açısı ile önemli olan hayatınızda önceliklerin farkında olmak. Gereksize zaman ayırmamak. Anı anında yakalamak, yaşamak ve çözmek. Dikkat ettiğinizde diğer tüm prensiplerin, pozitif kazanıma uzanan tavsiyelerin arka tarafında hedeflenen kazanım yine hep zamandır. Bazen onu korumak, bazen arttırmak, hatta bazen satın almak üzerine kuruludur.

  • En sevdiğiniz yemek nedir, en çok nerede yemek yemeyi tercih edersiniz?

Bizim evde herkes kendi sevdiği yemekte uzman birer aşçıdır. Benim de en sevdiğim ve de en iyi yaptığım yemek ise Tokat Kebabı. Bu konuda iddialıyım. Ama bu kebabı çok sık yapamıyorum. O sebeple de değerli bir konuma oturuyor benim için. Yemeği ise tüm günlük karmaşaların dışarıda kaldığı, yemek yaparken ve yerken tüm ailenin birlikte olduğu evde yemeyi seviyorum.

  • Sosyal Medya uygulamaları dışında, favori mobil uygulamanız hangisi?

Güne erken başlarım ve benim için güne başlarken gazeteler önemlidir. O günün özetini, günlük haberlerini, ekonomi, Türkiye ve dünya ile ilgili gelişmeleri her sabah okuduğum birkaç farklı bakış açısında haber portalı ve onlara özel aplikasyonları var. Her gün sabah en az 30 dakikam bu portallarda geçer. Okurum, süzerim, taraflıyı tarafsızı ayırırım, daha önceki tahminlerin gerçekleşip gerçekleşmediğine bakarım, günü kafamda toparlar güne öyle başlarım.

“DÜNYA BİZE NE KADAR DAYANACAK MERAK EDİYORUM”

  • Zamanda yolculuk yapabilseydiniz, nereye gitmek isterdiniz?

Kesinlikle geleceği tercih ederdim. İnsanoğlunun belki de yok olacağı son anın öncesini kesinlikle görmek isterdim. Bize hep sanki uzakmış gibi gelen, kaynakları, doğayı tüketerek yaşadığımız bu dünya bize ne kadar dayanacak gerçekten merak ediyorum.

  • İş hayatındaki en büyük motivasyonunuz nedir?

Standart olmayan, karmaşık problemlerle ve zorluklarla gelen, müşterinin ihtiyaç duyduğu çözüme tam uyan ama zorluğu sebebiyle bir tür meydan okuma olarak kabul edebileceğiniz projeler benim en büyük motivasyonum. Faaliyet gösterdiğimiz her konuda standart çözümleri sunmayı tercih etmem. Tecrübe ve bilgi ile oluşturulan cesaretli çözümleri tercih ederim. Vücudunuza bir vitamin alacaksanız sizin kan değerlerinize, cinsiyetinize uyan bir vitamin alıyorsunuz. Multi vitamin biraz ondan biraz bundan, ortalama çözüm gibi bir şey. Benim kafa yapıma tamamen ters… Tam olarak olması gerekene odaklanmak ve onu hayata geçirmek en büyük motivasyonum.

  • Şu anda karşılaştığınız en büyük iş zorluğu nedir?

Günümüz ekonomisinde ve iş hayatında firmanız büyürken hızlı kabuk değiştirmek ve sıra dışı kararları hızlı almak zorunda olmak şu an için en zor olanı oldu. Hayatta bilgi ve emek ile alınan yanlış bir karar olduğuna inanmam. Sadece onun doğruya dönüşmesi zaman alacaktır. Yeterince ve doğru aksiyonlarla arkasında durduğunuzda ise hatalı gibi görünen tüm kararlar daha kısa zaman içinde doğruya dönüşür. Bu süreçleri yönetirken matematiğin tutmadığı ve sadece tecrübe ve öngörülerle hareket ettiğimiz pandemi sürecinde kararlar almak en büyük iş zorluğu.