Ana Sayfa Sektörel Haberler TOBB Makine Meclisi Rusya-Ukrayna krizinin sektöre etkilerini görüştü

TOBB Makine Meclisi Rusya-Ukrayna krizinin sektöre etkilerini görüştü

111

TOBB Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi, Rusya-Ukrayna krizinin makine sektörüne etkilerini görüşmek üzere Meclis Başkanı Kutlu Karavelioğlu başkanlığında toplandı.

TOBB Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi, Meclis Başkanı Kutlu Karavelioğlu başkanlığında TOBB İkiz Kuleler’de toplandı.​Toplantıda; bir önceki toplantıda alınan kararlar gözden geçirildi. Ardından, OAİB Makine Şube Müdürü Mehtap Önal tarafından; makine dış ticaretinde 2021 yılı ve 2022 ilk iki ayı değerlendirmesine ilişkin sunum yapıldı.

MAKFED Genel Sekreteri Zühtü Bakır tarafından, “Sektör Temel Göstergelerindeki Gelişmelerin 2021 Yılı Değerlendirmesi” konu başlıklı sunum gerçekleştirildi. Ayrıca, ESDH Başkanı Dr. Can Gürsel tarafından “Rusya – Ukrayna’daki Gelişmelerin Makine Sektörüne Etkisi” konulu sunum meclis üyeleriyle paylaşıldı. MAİB Almanya Danışmanı Ahmet Yılmaz  ise söz konusu süreci uluslararası açıdan sektörel olarak yorumladı.

Ayrıca toplantıda; TOBB Kobi Araştırma ve Danışmanlık Merkezi Müdürü Cahit Ceren tarafından, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile iş birliği halinde çalışmaları yürütülen Makine Sicil çalışmaları hakkında güncel bilgiler verildi. Toplantı sonunda, MAKFED Genel Sekreteri Zühtü Bakır, Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi altında faaliyet gösteren Mevzuat Komitesi ve Kiralama Komitesi çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu ve alınan kararlara yer verdi.

Önceki İçerik“Ülkemizin yazılım ve otomasyona yoğunlaşıp var olanı daha da geliştirmesi gerek”
Sonraki İçerikWOODTECH 2022 Fuarı teşvik kapsamında