Ana Sayfa AİMSAD Faaliyetleri TOBB Meclisi makine imalatçılarının sorunlarını görüştü

TOBB Meclisi makine imalatçılarının sorunlarını görüştü

29

TOBB Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi, dış ticaretten Kamu İhale Kanunu’na, temel göstergelerdeki gelişmelerden kamu alımlarında DMO’nun rolüne kadar gündemindeki bir çok konuyu ele aldı.

TOBB Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi, sektörün güncel gelişmelerini görüşmek üzere bir araya geldi. 22 Ocak 2019 tarihinde TOBB Ankara binasında gerçekleştirilen toplantıda, önceki toplantılarda alınan kararlar gözden geçirilirken, gündemdeki konular ele alındı. Toplantıya AİMSAD’ı temsilen Genel Sekreter Arif Onur Kaçak katıldı.

“Makine Dış Ticaretinde 2018 Neticeleri” konusunda OAİB Makine Şube Müdürü Mehtap Önal’ın sunumunun ardından, Meclis Danışmanı Doç. Dr. Ruhi Gürdal “Makine İmalat Sanayii Temel Göstergelerdeki Gelişmeler ve 2019 Öngörüleri” hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Toplantıda DMO Genel Müdürü Mücahit Divriz “Kamu Alımlarında DMO’nun Rolü, Tekno-katalog ve Makine Sektörü Uygulamaları” konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

TOBB Türkiye Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi üyeleri Kamu İhale Kanunu’nda yerli malı destek uygulamalarındaki güçlükleri Kamu İhale Kurumu Başkan Yardımcısı Murat İlbars’tan bizzat dinleme fırsatı buldular.

Mevzuat Komitesi temsilcisinin gündemindeki sorunları aktararak çözüm önerilerini dile getirdiği toplantıda, sektörün öncelikli 5 sorunu hakkındaki görüşler ortaya konularak değerlendirildi.

Şura hazırlıklarının masaya yatırıldığı toplantıda, meclis üyelerinin güncellenmesiyle ilgili son durum değerlendirmesi yapıldı.

Önceki İçerikMAKTEK üyeleri 29’uncu toplantısını gerçekleştirdi
Sonraki İçerikTÜİK, 2018 yılı Aralık ayı dış ticaret endekslerini açıkladı