Alibaba.com’un Türkiye temsilcisi E-Glober’in Genel Müdürü Orkan Aytulun, Türk girişimci ve ihracatçısına büyük ivme katacak projeler sunmaya hazırlandıklarını söyledi.

Çinli E-ticaret devi Alibaba.com’un Türkiye dağıtıcısı ve yetkili temsilcisi E-Glober’in Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Orkan Aytulun, Türk İhracatçısının global pazarlardaki yolculuğunda en güvenilir yol arkadaşı ve en yakın dostu olmak için var olduklarını söyledi. 2016 yılının son çeyreğine büyük atılımlar ve projeler ile hazırlandıklarını belirten Aytulun, yılın son çeyreğinin Türk ihracatçısının küresel pazarlarda çok ses getireceği bir dönem olması için hazırlıklarını sürdürdüklerini de kaydetti.

Turk-girisimci-ve-ihracatcisinin-Alibabasi-olacak-

 

Aytulun, ülkemizdeki yerel işletmelerin gerçek küresel oyunculara dönüşmelerine destek olarak Türkiye’nin e-ticaret hacmini artırmasına katkıda bulunmak istediklerini de dile getirerek, “Bu hedef doğrultusunda dünyanın lider küresel organizasyonlarından biri olan Alibaba.com’la birlikte Türkiye’deki Alibaba.com üyelerinin gerçek anlamda küreselleşmelerine yardımcı olacak ve işletmeler arası dış ticaret ekosisteminin tüm mensuplarına hizmet edecek çok özel katmadeğerli ürün ve hizmet paketleri hazırladık.

Ülkemizin dış ticaret ekosistemindeki tüm ihracat, ithalat ve işletmelerarası (B2B) ticaret kurum ve kuruluş mensuplarına bu dev platformun dünyaya sunduğu tüm fırsatları getirdik ve küresel anlamda özellikle Türk ihracatçısına yepyeni ticaret fırsatları yaratmada öncülük edece butik hizmet paketleri oluşturduk” dedi.

Yeni projeler yolda

Orkan Aytulun, bir genç girişimciler ülkesi ve yüksek kaliteli ürün ve hizmetler yurdu olan Türkiye’nin, bu iki önemli zenginliğinin bir araya gelmesinin doğal sonucu olarak küresel ticaret piyasalarında rekabet gücü yüksek bir ülke olduğunu söyledi. Aytulun, Türkiye’nin henüz dünya tarafından keşfedilmeyi bekleyen büyük bir küresel ticaret potansiyeline sahip bir ülke olduğunu da belirterek, Alibaba.com ile beraber Türk ihracatçısına büyük ivme kazandıracak projeleri sunmaya hazırlandıklarını da kaydetti.