AİMSAD Dergisi’nin keyifle takip edilen röportaj serisi Anlat Bize’nin konuğu olan UNIMAK Genel Müdürü Nizamettin Coşkun ile iş hayatında karşılaştığı zorlukları, zamanda yolculuk yapma fırsatı olsa rotasını nereye çevireceğini konuştuk. İş hayatıyla ilgili değerlendirmeler yapan Coşkun şöyle konuştu; “Türkiye’de üretilmeyen ve ithal edilen mühendislik ürünlerinin ilk üreticisi olmak benim iş hayatımdaki en önemli motivasyonlarımdan.”

UNIMAK Genel Müdürü Nizamettin Coşkun Anlat Bize’ye konuk olarak sorularımızı yanıtladı. Coşkun, zamanda yolculuk yapma şansı olsa, Kurtuluş Savaşı dönemine gidip Mustafa Kemal Atatürk ile omuz omuza olmayı tercih edeceğini ifade etti.

  • Şimdiye kadar size verilen en iyi tavsiye nedir?

Tabağında bir pirinç tanesi bile bırakma. Bereket bir tanedir, o tane belki de tabağında bıraktığındır. Bu cümle bu zamana kadar bana verilen en iyi tavsiyedir.

  • En sevdiğiniz yemek nedir, en çok nerede yemek yemeyi tercih edersiniz?

En sevdiğim yemek, geleneksel Türk mutfağından karnıyarık. En çok tüm aile bireyleri ile birlikte evde yemek yemeyi seviyor ve tercih ediyorum.

  • Sosyal medya uygulamaları dışında, favori mobil uygulamanız hangisi?

Sanırım en fazla kullandığım uygulama arama motoru olan Google.

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İLE KURTULUŞ SAVAŞI’NDA OMUZ OMUZA OLMAYI İSTERDİM”

  • Zamanda yolculuk yapabilseydiniz, nereye gitmek isterdiniz?

Zamanda yolculuk yapma şansım olsa, bu şansımı geçmişe gitmek için kullanırdım. Kendi yaşantımda üniversite yıllarıma yolculuk yapmak, o günleri tekrar yaşamak isterdim. İkinci olarak tüm zamanlarda bir yolculuk yapacak olsam; Mustafa Kemal Atatürk ile Kurtuluş Savaşı’nda omuz omuza olmayı isterdim. 

  • İş hayatındaki en büyük motivasyonunuz nedir?

Türkiye’de üretilmeyen ve ithal edilen mühendislik ürünlerinin ilk üreticisi olmak, ithalatın önünü kesmek, döviz çıkışının önlenmesine katkı sağlamak ve ihraç yoluyla ülkeye döviz girdisi sağlamak benim iş hayatımdaki en büyük motivasyon kaynaklarım.

  • Şu anda karşılaştığınız en büyük iş zorluğu nedir?

Kalifiye mavi yaka teknisyen bulamamak şu anda çalışma hayatındaki karşı karşıya kaldığımız en büyük zorluk. Bu sorun sadece bizim içinde bulunduğumuz sektör için değil, tüm sektörler için bir an önce çözüme ulaştırılması gereken bir problem.