TÜRKİYE’nin en büyük mobilya ve dekorasyon alışveriş merkezi olacak Kayseri Uluslararası Mobilya Sarayı inşaatı yükselmeye devam ediyor. 2017 sonunda tamamlanması planlanan, 9.6 milyon Euro’ya mal olacak projede 15 bin kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.

Merkez Kocasinan İlçesine bağlı Oymaağaç Mahallesine, AB desteğiyle 2014 yılında yapımına başlanan 900 bin metrekare kapalı, toplam 1 milyon 350 bin metrekare ile Türkiye’nin en büyük mobilya ve dekorasyon AVM’sinin inşaatı sürüyor. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar ve Yozgat İl Genel Meclis üyeleri inşaat alanını gezdi. Yetkililerle görüş alışverişi yapan Başkan Çolakbayrakdar proje ile ilgili Kayseri ve Türkiye için çok önemli bir yatırım olduğuna dikkat çekti.

Kayseri Mobilyacılar Sitesi Yönetim Kurulu üyesi Ercan Sarıkaya, “Mobitek projesinde alışveriş merkezi, otel, iş merkezleri olarak kompleks yapıyoruz. Bu alanda yaklaşık 15 bin kişi istihdam edilecek” dedi. İş alanının gezilmesinin ardından Yozgat İl Genel meclis üyeleri ve Kayseri Mobilyacılar Yönetim kurulu üyeleri Mobitek projesi ile ilgili istişare toplantısı yaptı.