AİMSAD’ın yeni dergisi TWM Magazine’in ilk sayısı yayınlandı. Türk ağaç işleme makine sektörünün uluslararası alandaki birliğini ve görünürlüğünü artırmayı amaçlayan derginin mart-nisan sayısı sektörün önemli ihracat pazarları olan Amerika, Güney Amerika, Avrupa ve Türki Cumhuriyetlerde dağıtıldı.

Ağaç işleme makine sektörünün birleştirici gücü AİMSAD’ın yurt dışına özel hazırladığı yeni dergisi TWM Magazine ilk sayısıyla yayın hayatına başladı. Ağaç işleme makine sektörünün hedef pazarlardaki bilinirliğini ve etki ettiği firma sayısını artırmak hedefiyle yola çıkan TWM Magazine’in dağıtımı, Amerika, Güney Amerika, Avrupa ve Türki Cumhuriyetlerde gerçekleştirildi. Derginin ikinci sayısı söz konusu hedef pazarlarla birlikte mayıs ayında düzenlenecek olan All4Wood ve Xylexpo Fuarlarında dağıtılacak.

Tamamen İngilizce hazırlanan dergi, Türk ağaç işleme makine sektöründeki firmaları, yenilikleri, teknolojik gelişmeleri ve AİMSAD’ın sektör için sürdürdüğü yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerini uluslararası kitlelere aktarmayı amaçlıyor. TWM Magazine, belirli içerik ve tasarım anlayışıyla hazırlandı ve sektörün dinamiklerine odaklı projelerini yansıtacak şekilde düzenlendi. Söz konusu dergide; firma haberleri, sektör analizleri, özel röportajlar, Türk ağaç işleme makine ve mobilya sektörüne ilişkin araştırma yazıları, Türkiye’nin güçlü olduğu sanayi kollarına ilişkin haberlere yer verildi.

“TWM Magazine kritik bir görev üstleniyor”

TWM Magazine ile ilgili görüşlerini paylaşan AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak; “TWM Magazine’ın kökleri, 2020 yılında hayata geçirilen TWM markasına dayanıyor. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında sürdürülen bir dizi tanıtım çalışması ile bilinirliğini sürekli artıran TWM markasının gücü, yayın hayatı boyunca dergiye de önemli bir destek sağlayacak. TWM Magazine kritik bir görev üstlenerek; başta Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türk makine sanayisinin, derneğimizin ve değerli sektör paydaşlarımızın tanıtımını gerçekleştirecek. TWM Magazine’i bir proje olmaktan çıkarıp, hızlı bir şekilde yayına hazırlayan ekibimize de teşekkür etmek isterim. Ekibimizin sektörün en güncel gelişmelerini ve trendlerini yakından takip eden, sektördeki firmalar ve profesyonellerle sürekli iletişim halinde olan bir yapısı var. Bu yetkinlikler, TWM Magazine’in sektördeki önemli olayları, yenilikleri ve başarı hikayelerini doğru ve etkileyici bir şekilde yansıtmasını sağlıyor. Dergi ekibi, bu vizyonu yansıtacak şekilde modern ve estetik bir dergi tasarımı üzerinde de büyük bir özveriyle çalışıyor” dedi.