Makine sektörü, Onur Ödülleri Gecesi’nde bir araya geldi. Üretimde yarım asrı aşan Türkiye’nin Makinecileri, Onur Ödülü’nün sahibi oldu.

Sektörde 50 yılı geride bırakan firmaları Türkiye’nin Makinecileri, Onur Ödülleri Gecesi’nde buluştu. Türkiye sanayisinin gelişiminde öncü rol oynayan firmalara plaket takdim edilen gecede AİMSAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol ve Genel Sekreter Arif Onur Kaçak yer aldı. Gecede, Makine İhracatçıları Birliği resmi dergisi Moment Expo’nun da 100. sayı lansmanı gerçekleştirildi.

Kuruluşundan günümüze makine sektöründe 50 yılı geride bırakan firmaların ödül gecesinde, kendi alt sektörlerinde lider marka temsilcilerinin yanı sıra sektör temsilcileri bir araya geldi. Yarım asrı geride bırakan ve Onur Ödülü alan makine üreticilerinin arasında AİMSAD üyelerinden Törk Makine, ABM Grup, Üstünkarlı ve Turanlar firması da yer aldı.

Makine sektörü tarihinin Türkiye’nin sanayileşme yolculuğuyla eşzamanlı olarak yazıldığını belirten Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran, “Sektörümüzün geçmişi, kendi hayallerinin peşinden koşan girişimcilik öyküleriyle dolu. Zoru başaran, sanayiye yön veren firmalarımız 50 yıldan fazla bir süredir Türk sanayiine yön veriyor. Biz bu geceyi onların onuruna düzenledik, onlar da katılımlarıyla bizleri onurlandırdılar. Türkiye’nin Makinecileri olarak Onur Ödülleri gecemizde, şirketlerimizin kurucularıyla ve sektör temsilcilerimizle bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.