Son dönemlerin trendi olan High-Gloss yüzeylerin özellikle mutfak ve banyo mobilyalarında aranılan hem estetik hem de çizilme, aşınma ve güneş ışınlarına karşı dayanıklılık gibi özellikleri bir arada karşılayabildiğini dile getiren Uv Tek Teknoloji Satış Pazarlama Sorumlusu Münevver Çiloğlu, devreye aldıkları UV High-Gloss hattının Türkiye’nin en yenisi ve 165 metre uzunluğuyla en büyüklerinden biri olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin yüzey boyama sistemlerindeki öncüsü UV Teknoloji, hali hazırda üretmekte olduğu ahşap boyama ve kurutma sistemlerine bir yenisini daha eklemenin heyecanını yaşıyor. Yeni devreye alınacak olan UV High-Gloss panel üretim hattı ile Türkiye’nin ultra parlak ürün ihtiyacının büyük bir bölümü karşılanacak.

img_3209

Son dönemlerin trendi olan High-Gloss yüzeylerin özellikle mutfak ve banyo mobilyalarında aranılan hem estetik hem de çizilme, aşınma ve güneş ışınlarına karşı dayanıklılık gibi özellikleri bir arada karşılayabildiğini dile getiren UvTek Teknoloji Satış Pazarlama Sorumlusu Münevver Çiloğlu, bu estetik ve dayanıklı yüzeyleri elde edebilmenin ancak çok özel hat konfigürasyonu ile mümkün olabildiğini kaydetti. Devreye alınacak olan UV High-Gloss panel üretim hattı hakkında bilgi veren Münevver Çiloğlu, “Türkiye’de sayılı miktarda bulunan UV High-Gloss hatlarına eklediğimiz bir yenisi ve aynı zamanda en büyüklerinden biri olan hattımız 165 metreyi buluyor. 1220×2800 ölçülerindeki panellerin yüzey UV lak kaplaması yapılabilecek olan UV High-Gloss hattı 12m/dk üretim hızı enerji tasarrufu sağlayan teknolojisi ve ileri düzey otomasyonu ile entegre, verimli bir sistem oldu. Teknolojinin ve trendlerin takipçisi, sektörün liderlerinden olan kapak, panel ve kapı ürünleri üreten müşterimiz, bu özel üretim hattı için UV Teknolojiyi tercih ederek bizi onurlandırdı. Öte yandan ithal hat alternatiflerine karşılık yüzde 100 Türk sermayeli yerli firmamızı tercih ederek, yerli sanayimizi destekleme konusundaki duyarlılığını da gösterdi” dedi.

UV Teknoloji firmasının 25 yıllık tecrübesi ile ahşap, cam, matbaa ve mermer sektörlerine özel, anahtar teslim yüzey boyama ve kurutma sistemleri tasarlayıp ürettiğini hatırlatan Münevver Çiloğlu, firma tasarımları ve hizmetleri hakkında daha detaylı almak isteyen sektör paydaşlarını Ağaç İşleme Makineleri (İntermob) fuarında 11. Salon 1134A no’lu stantta ziyarete beklediklerini vurguladı.

img_3209