Ana Sayfa AİMSAD Faaliyetleri WOODTECH 2022 Fuarı teşvik kapsamında

WOODTECH 2022 Fuarı teşvik kapsamında

62

Ağaç işleme makine sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşma noktası haline gelen WOODTECH Fuarı, Ticaret Bakanlığı’nın Yurtiçi Nitelikli Fuar Teşvik listesine dahil edildi.

22-26 Ekim 2022 tarihleri arasında TÜYAP Kongre ve Fuar merkezinde gerçekleştirilmesi planlanan WOODTECH  Fuarı, Ticaret Bakanlığı’nın Yurtiçi Nitelikli Fuar Teşvik listesine dahil edildi. 2022 yılı için yer kirası ve stant masraflarına istinaden 77.000 TL’ye kadar teşvik verilecek. Teşvik başvuruları fuar gerçekleşmesi akabindeki üç ay içerisinde DYS sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilebilecek.  Öncesinde herhangi bir başvuru yapılması gerekemeyecek.

Ayrıca, daha önce fuar süresince uygulanan pandemi tedbirleri de yürürlükten kaldırıldı. Buna göre; HES kodu sorgulaması, negatif PCR testi sonucu, aşı sertifikası ibrazı uygulamaları, açık alanlarda ve kişiler arasında gerekli sosyal mesafenin sağlanabildiği, uygun havalandırma koşullarının bulunduğu kapalı yerlerde maske takma zorunluluğu, fuar sırasında ziyaretçilere ikram servisi yasakları kaldırıldı.

Önceki İçerikTOBB Makine Meclisi Rusya-Ukrayna krizinin sektöre etkilerini görüştü
Sonraki İçerikÖnemli değişiklik uygulanmaya başlandı