AİMSAD Faaliyetleri

“WoodTech Fuarı sektörün en büyük buluşma noktası”

“WoodTech Fuarı sektörün en büyük buluşma noktası”

Ağaç İşleme Makine Sanayicileri Derneği (AİMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Toktaş, “WoodTech, tam 34 yıldır hiç ara vermeden AİM sektörünün en büyük buluşma noktası olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle yerli ve yabancı birçok fuar iptal edilirken, biz WoodTech Fuar’ını iptal etmedik. Bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi çok başarılı bir fuara imza atacağımızdan eminim” dedi.

AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Toktaş, ağaç işleme makineleri sektörünün Avrasya Bölgesi’ndeki en büyük buluşma noktası olan Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı WoodTech ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Reed TÜYAP’ın tecrübesi ve AİMSAD’ın sektör gücüyle sektör paydaşlarını 34’üncü kez bir araya getireceklerinin altını çizen Toktaş; “Hepimizin bildiği üzere Covid-19 pandemisi hepimizin alışkanlıklarını, iş yapış şekillerini, ticari alışkanlıklarını baştan sona değiştirdi. Birçok organizasyon, fuar ve etkinlik bu çerçevede iptal edilmek durumunda kaldı. Ancak biz geçtiğimiz sene de pandemi koşullarında çok başarılı bir fuara imza atarak hem yerli hem de yabancı tüm katılımcılardan tam not aldık. AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine geldiğim ilk günden beri gerek yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım olsun, gerekse üyelerimiz olsun fuarın iptal edilmemesi yönünde fikir beyan ettiler. Biz de bu doğrultuda çalışmalarımıza hiç ara vermedik ve 2021 yılının planlamasını yaptık. Pandemi şartlarında nasıl fuar düzenleneceği konusunda dünyaya örnek olan WoodTech, 2020’de edindiği tecrübeyle bu yıl çok daha başarılı bir fuara imza atacak” diye konuştu.

“WoodTech her yıl daha da güçleniyor”

WoodTech Fuarı’nın her geçen yıl daha da güçlenerek büyüdüğünü belirten İsmet Toktaş; “Geçtiğimiz yıl WoodTech ile ilgili katılımcılar arasında yapılan ankete göre; katılımcıların memnuniyet oranı yüzde 73 olarak belirlendi. Ayrıca, fuar sırasında sipariş alma oranı yüzde 56 olurken, fuar sonrasında sipariş alma oranı yüzde 63 seviyelerine çıktı. WoodTech Fuarı’ndaki tüm katılımcı ve ziyaretçiler özellikle yeni ticari anlaşmalar çerçevesinde her yıl beklentilerini çok büyük oranda karşılıyor. Bu veriler, ne kadar doğru bir sistem içerisinde WoodTech’i organize ettiğimizi bir kez daha ortaya koyuyor. Bu yıl bu oranların artacağından da hiç şüphemiz yok. WoodTech, sektörün buluşma noktası olma misyonunu çok doğru bir şekilde yürütüyor. Sadece bu yıl için değil, gelecek yıllar için de bu misyonu yine bizler üstleniyor olacağız” şeklinde konuştu.

“Yeni başarılara hep birlikte imza atacağız”

WoodTech Fuarı’nın 60 ülkeden yabancı alımcıları İstanbul’da bir araya getireceğini söyleyen AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Toktaş; “Sektörün yıllardır tek buluşma noktası olan fuar aynı zamanda ulusal, bölgesel ve uluslararası şirketler için önemli bir iş birliği platformu olma özelliği de taşıyor. WoodTech Fuarı’na katılım sağlayacak olan AİMSAD üyesi firmalar son teknolojilerle üretilmiş ürün ve hizmetleriyle geçmiş yıllar da olduğu gibi yine fuarın en çok ziyaret edilen stantlarına sahiplik edecek. Fuarımıza destek sağlayan, emek veren, katılım gösteren tüm sektör paydaşlarına ve AİMSAD üyelerine teşekkür ediyorum. Yeni başarılara hep birlikte imza atacağız” diye konuştu.


takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com