AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak ile iş hayatındaki en önemli motivasyon kaynağını, günlük hayatında en sık kullandığı favori mobil uygulamalarını, en sevdiği yemeği konuştuğumuz keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Zamanda yolculuk yapabilme şansı olsa, erken yaşta kaybettiği babasıyla daha fazla vakit geçirebilmek için çocukluğuna dönmek istediğini ifade eden AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak’a şimdiye kadar verilen en iyi tavsiye ise “40 yaşına kadar 7/24 çalış, 40 yaşından sonra istesen de çalışamayacaksın.”

  • Şimdiye kadar size verilen en iyi tavsiye nedir?

İsmini anmadan geçemeyeceğim, Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nde (TİAD) başkanlık yaptığı süreçte birlikte çalışma fırsatı bulduğum ve üzerimde çok emeği olan Hayrettin Bey’in; “40 yaşına kadar 7/24 çalış, 40 yaşından sonra istesen de çalışamayacaksın” şeklinde bir tavsiyesi olmuştu. Bu tavsiyenin çalışma hayatımda kendimi geliştirmek adına çok büyük faydası oldu. Bugün 40 yaşıma bir kala bu tavsiyenin ne kadar doğru olduğunu anlıyorum ve ben de bu tavsiyeyi yaşça benden daha genç arkadaşlara veriyorum.

  • En  sevdiğiniz yemek nedir, en çok nerede yemek yemeyi tercih edersiniz?

Deniz mahsullerini çok severim. Bu nedenle deniz mahsulleri ile yapılan tüm yemekler favorimdir. Çok yemek ayırt etmediğim için lezzetli olması durumunda yer, zaman ve mekanın çok önemi yok benim için.

“SPOTIFY VE ENDÜSTRİ RADYO FAVORİ UYGULAMALARIM”

  • Sosyal medya uygulamaları dışında, favori mobil uygulamanız hangisi?

Evde, işte ve arabada en çok kullandığım uygulama Spotify ve Endüstri Radyo uygulaması. Bunun dışında ise televizyon seyretmek yerine Netflix, Disney Plus gibi uygulamalar ile vakit geçirmeyi daha çok seviyorum. Birbirinden farklı birçok içeriğe tek bir sağlayıcıdan ulaşabilmek hepimize önemli bir konfor sağlıyor.

“10-15’Lİ YAŞLARIMA DÖNMEK İSTERDİM”

  • Zamanda yolculuk yapabilseydiniz, nereye gitmek isterdiniz?

Duygusal bir cevap olacak ama 10-15’li yaşlarıma gidip, rahmetli babamla daha çok vakit geçirmeyi isterdim.

  • İş hayatındaki en büyük motivasyonunuz nedir?

Bu sorunun cevabı benim için dönem dönem değişmiştir. Bir zamanlar tamamen kendimi yetiştirmek ve geliştirmek derdim, şimdilerse ise aileme daha iyi imkanlar sunabilmek iş hayatımdaki en büyük motivasyonum diyebilirim.

  • Şu anda karşılaştığınız en büyük iş zorluğu nedir?

Bu soruya kendime adıma değil temsilcisi olduğumuz sektör adına cevap vermem daha doğru olur. Genel olarak baktığımızda ekonomide çalkantılı süreç ve yetkin personel bulamamanın en büyük iş zorluğu olduğunu söyleyebilirim.