Ana Sayfa Anlat Bize “Babamın hayatımdaki duruşumu belirlememde çok katkısı var”

“Babamın hayatımdaki duruşumu belirlememde çok katkısı var”

212
Google search engine

Meta evren, block chain teknolojisi ve kripto paraların gelecekteki hayatımızda nasıl yer alacağını merak eden Biesse Türkiye Operasyon Direktörü Yelda Akıncı, Anlat Bize’nin bu sayıdaki konuğu oldu. Hayatı boyunca en çok babasının tavsiyelerini dinlediğini söyleyen Yelda Akıncı; “Babamın hayatımdaki duruşumu belirlememde çok katkısı var. Beni en iyi dinleyen ve anlayan kişidir diyebilirim” diye konuştu.

Biesse Türkiye Operasyon Direktörü Yelda Akıncı, zamanda yolculuk yapma şansı olsa geleceğe gitmeyi tercih edenlerden ancak bu tercihinin iki önemli sebebi var. İlki teknolojinin gelecekte hayatlarımızı nasıl şekillendireceği, ikinci ise bir anne olarak gelecek nesile bırakılacak olan dünya ile ilgili duyduğu endişe…

  • Şimdiye kadar size verilen en iyi tavsiye nedir?

Aslında ben bu soruya en çok kimin tavsiyelerini dinlediğimi söyleyerek cevap versem daha doğru olacak. Çünkü hayatım boyunca birçok değerli büyüğüm, öğretmenim ve dostumdan tavsiyeler aldım. Hepsinin mutlaka bana katkısı oldu. Fakat tavsiyelerini en çok dinlediğim kişi babam. Babam beni her zaman, her konuda çok desteklemiştir. Beni en iyi dinleyen ve anlayan kişidir diyebilirim. Bir kadın olarak kendi ayaklarım üzerinde durmam, mutlu olduğum işleri yapmam ve hayatımdaki duruşumu belirlememde çok katkısı var.  Babamın tavsiyeleri sayesinde her zaman kendim için doğru olanı bulmayı başardım. Bunun yanı sıra ben çok gözlem yapan biriyim. İnsanların yaptığı hatalardan, olaylar karşısında verdikleri reaksiyonlardan kendime dersler çıkarır ve neyi yapmamam gerektiğini tespit ederim. Bugüne kadar bunun çok faydasını gördüm ve bu sayede kendimi sürekli geliştirebiliyorum.

  • En sevdiğiniz yemek nedir, en çok nerede yemek yemeyi tercih edersiniz?

Yemek yemek benim için büyük bir keyif. Ben geniş bir aileye sahibim. Büyük aile sofralarında yenen leziz yemekler benim için çok değerli ve anlamlı. Evde yapılan her türlü yemeği çok severim.  Özellikle zeytinyağlı yemekler ve yaprak sarma en sevdiğim yemeklerin başında geliyor.

  • Sosyal medya uygulamaları dışında, favori mobil uygulamanız hangisi?

İş dışındaki zamanımda çok fazla telefon, bilgisayar, tablet kullanmayı sevmiyorum. Belli başlı sosyal medya uygulamaları dışında favori bir mobil uygulamam yok. Ama haberleri ve ekonomiyi takip etmek adına Dünya Gazetesi ve TR Monitör dergisini uygulamaları üzerinden takip ediyorum.

“META EVREN HAYATIMIZDA NASIL YER ALACAK MERAK EDİYORUM”

  • Zamanda yolculuk yapabilseydiniz, nereye gitmek isterdiniz?

Zamanda yolculuk yapsaydım, geleceğe gitmek isterdim. Pandemi ile birlikte dijital dünyadaki gelişim büyük bir ivme kazandı. Meta evren, block chain teknolojisi ve kripto paralar gelecekteki hayatımızda nasıl yer alacak bunu çok merak ediyorum.  Geleceğe karşı duyduğum merak birazda dünyanın gelecekteki halinden duyduğum endişeden de kaynaklanıyor.  Bir anne olarak, çocuklarımıza nasıl bir gelecek bırakacağız, teknoloji hayatlarını ne şekilde etkileyecek bunları merak ediyorum.

“DÜNYA PAZARINDA AVANTAJ SAĞLAMAK İÇİN HIZLI ŞEKİLDE, YENİ DÜZENE UYUM SAĞLAMAK ŞART”

  • Şu anda karşılaştığınız en büyük iş zorluğu nedir?

Sanırım dünya ve Türkiye konjoktürüne bağlı olarak her dönemde iş yapmanın farklı zorlukları var. Pandemi süresince ve sonrasında yaşadıklarımız hem zorluk hem de hepimiz için farklı deneyim ve gelişimleri içerisinde barındırıyor. Dünya genelinde her sektörde, her alanda iş yapış biçimleri ve ticaretin kuralları değişti. Dijital altyapı yatırımları, online satış platformları ve uzaktan çalışma gibi yeni kavramlar önemli önceliklerimiz arasında. Artık kimsenin büyük ofislere ihtiyacı yok ve işlerini uzaktan da yürütebiliyor.  Fuarlar dijital ortamda gerçekleştiriliyor.  İnternet üzerinden akla gelebilecek her türlü alışveriş yapılabiliyor.  Üretimin her dalında otomasyon çözümlerinin önemi arttı. Tüm bu süreçlere hızlı ayak uydurabilmek, ekibinizi, iş yapış şeklinizi bu sürece adapte etmek bunlar ile birlikte yaşanılan finansal krizleri de göz önüne alırsak hiç kolay değil. En büyük zorluklar bunlar diyebilirim. Fakat yeni dünyaya ayak uydurmak ve dünya pazarında avantaj sağlamak için hızlı şekilde, yeni düzene uyum sağlamak şart. Artık büyük balık küçük balığı değil, hızlı balık yavaş balığı yiyor.

Önceki İçerikRiski yöneten sağlam çıkar
Sonraki İçerikTürkiye’nin en güzel köşe taşı: Artvin