AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur KAÇAK

Türk ağaç işleme makine sektörü birçok zorluğa rağmen başarılarla dolu bir yılı geride bıraktı. Yaşanan olumsuzluklara karşın sektörümüz, azimle ve birlik içinde hareket ederek önemli bir direnç gösterdi. Yıllardır gerek ülkemizde gerekse dünyada yaşanan birçok ekonomik sıkıntıya rağmen büyük bir özveri ve azimle çalışmaya ve üretmeye devam eden sektörümüz geçtiğimiz yılları ihracat rekoru kırarak kapattı. Bu bağlamda sektörümüzün başarısını bu yılın sonunda da egale ederek, yılı yeni bir ihracat rekoruyla kapatmasını bekliyoruz.

Bildiğiniz üzere 25 yıldır birlikte organize edilen WoodTech ve Intermob Fuarlarını ilk kez bu yıl birbirinden ayrı organize ettik. Sektör temsilcilerimizin uzun yıllardır talep ettiği bu değişimi hayata geçirmiş olmaktan ötürü çok mutluyuz. Fuar esnasında ve sonrasın yapmış olduğumuz görüşmelerde fuarların ayrılmasının sektörümüzün lehine alınmış bir karar olduğunu bir kez daha teyit etmiş bulunuyoruz.

Bu noktada bu yıl 36. kez kapılarını açan WoodTech Fuarı, sektörümüzün en önemli buluşma noktası olma özelliğini bir kez daha kanıtladı. Sektör profesyonellerini bir araya getiren bu etkinlik, hem iç piyasadaki hem de uluslararası arenadaki başarılarıyla dikkat çekti. Sergilenen son teknoloji ürünleri ve gerçekleşen iş bağlantıları, fuarın sektörümüzü daha da ileri taşıdığının göstergesiydi. Bu başarıda emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ediyoruz. Sektörümüzü güçlendirmek adına özveriyle çalışan her bir kişi ve kuruluş, bu başarıya önemli katkılarda bulundu. 2023 yılında yakalanan bu başarı, sektörümüzün potansiyelini ve dayanışmasını bir kez daha ortaya koydu.

2015 yılından bu yana yayımlanan AİMSAD Dergisinin içeriğini daha çeşitli ve zengin kılmak adına yeni yılda da sektördeki en son gelişmeleri ve trendleri daha yakından takip edeceğiz. Sizlere daha iyi bir dergi deneyimi sunabilmek adına sabırsızlıkla çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2024 yılında da birlikte daha nice başarılara imza atacağımıza inanıyor, bizi takip etmeye devam etmenizi diliyorum.

Yeni bir yılın eşiğinde, 2024’ü büyük bir umutla karşılıyoruz. Dernek olarak, özverili çalışmalarımızı sürdürerek sektörümüzü daha da ileri taşımak için kararlılıkla hareket ediyoruz. AİMSAD olarak, 2024 yılında bir dizi yenilikle karşınıza çıkacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Yeni yılda, yurt dışı fuar ve organizasyonlara katılımlarımızı artırarak sektörümüzü daha geniş kitlelere tanıtmayı hedefliyoruz. Yeni alternatif pazarlara yönelik çalışmalarımızı artırarak sektörümüzün ihracat pazarlarının çeşitlenmesine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

2024 yılında, aynı zamanda derneğimizin 10. yılını kutlayacak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu süre zarfında elde ettiğimiz başarıları ve derneğimizin büyüme sürecini birlikte değerlendirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Yeni bir yılın başlangıcında, sektörümüze ve ülkemize sağlık, başarı ve refah getirmesi dileğiyle. Hep birlikte daha nice başarılara!