Gazi Üniversitesi bünyesinde hizmet veren Teknoloji Fakültesi Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği, iyi bir eğitim hizmeti ve mezuniyetten sonra iş imkanı sunuyor.

İç tasarım alanında mühendislik eğitimi veren tek bölüm olan Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği, 1937 yılında Gazi Mobilya Dekorasyon Öğretmenliği adı altında açıldı. 2012 yılından bu yana Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği adıyla eğitim vermeye devam eden ve 26 kişilik kontenjana sahip olan bölüm, MF-4 puan türüyle öğrenci alıyor. Bölümün mezunları hem kamuda hem de özel sektörde rahatlıkla istihdam edilebiliyor ve sosyal ve maddi olanaklarıyla da avantajlı şartlara sahip olabiliyor. Yaklaşık 30 milyar dolarlık ihracat potansiyeline sahip olan bu sektörün 1 milyon kişiyi istihdam edecek kapasitesi bulunuyor.

Mezunların tüm bakanlıklarda iş bulma fırsatına sahip olmasının yanında DMO, TSE, AFAD, RTÜK, TOKİ, MKEK, TÜVASAŞ, MYK, belediyeler, TRT gibi birçok devlet kurumunda da iş bulabilme imkanları bulunuyor. Bölüm mezunları özel sektörde ise mobilya fabrikaları AR-GE, ÜR-GE, proje mühendisi, üretim planlama, ahşap yat sanayi, dekorasyon firmaları, mimarlık ofisleri gibi birçok farklı yerde çalışabiliyorlar.