Ana Sayfa Köşe Yazısı Büyümeye ve projelerimizi hayata geçirmeye devam…

Büyümeye ve projelerimizi hayata geçirmeye devam…

104
Google search engine

AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur KAÇAK

9-13 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan WOODTECH Fuarı’nda sizleri de görmekten memnuniyet duyarız.

Hazır fuar demişken biraz fuarımızla ilgili bilgi vermek isterim. Fuarımız, INTERMOB (Mobilya Yan Sanayi, Aksesuar, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojileri Fuarı) ile birlikte entegre bir şekilde yapılıyor. Yani bir mobilya üreticisi fuarın kapısından içeriği girdiği zaman hammaddeyi, bu hammaddeyi kesip, şekil veren, yüzeyini işleyen, boyayan, kaplayan, presleyen makineleri,  işlem sırasında çıkan talaşı depolayan yardımcı makineler gibi mobilya üretiminde kullanılması gereken tüm makineler ile üzerinde kullanılan menteşe, kulp, ray, bağlantı elemanları gibi tüm parçaları ve en sonunda bitmiş mobilyayı paketleyecek donanımların tamamını tek bir fuarda görme şansı elde edecek. Fuar ziyaretçileri 500 yerli, 300 yabancı marka temsili olmak üzere toplamda 800 firma ve markayı bu yıl bir arada görme şansına sahip olacaklar. Covid-19 pandemisi ile ilgili tüm önlemlerin alındığı fuarı siz de ziyaret etmek isterseniz fuarlarımızın internet sitelerinden online davetiye ile kayıt olarak, ücretsiz giriş kartınızı alabilirsiniz.

Yurt dışı fuarlarının açılmasıyla birlikte biz de AİMSAD olarak kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu yıl Dubai WoodShow akabinde aralık ayındaki Rusya Woodex Fuarı’na üyelerimiz ile birlikte katılım sağlayacağız. Bunun yanısıra hem derneğimizin hem de üyelerimizin pazarlama çalışmalarına destek olabilmek adına, “Ağaç İşleme Makineleri Sektörü Hedef Pazar Raporu” hazırladık. Bu raporumuzda, 22 ürün için tek tek ihracatçı ve ithalatçı ülkelerde irdelenerek her bir ürün için hedef pazar potansiyeli olan ülkeler tespit edildi. Sadece üyelerimize değil, tüm sektöre açık olan raporumuz ve fuarımızın da yabancı ziyaretçi çalışmalarında bize çok faydası olacak. Sizlerde raporumuzu incelemek isterseniz AİMSAD’ın internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

AİMSAD’ın kuruluşunun üzerinden yedi yıl geçti. Bu süreçte sektör içerisinde üyelerimizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. Gelecek yıllarda da bu kararlılıkla sektörümüzü ve üyelerimizi ülke içinde ve uluslararası platformlarda temsil etmeye devam edeceğiz. AİMSAD olarak önceliğimiz karşılıklı güven ve iletişim. Bu doğrultuda derneğimize katılan yeni üyelerimizle birlikte üye sayımız 70’in üzerine çıktı. Büyümeye ve projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Ağaç İşleme Makineleri sektörünü temsil eden bir sivil toplum kuruluşu olarak, hayata geçirdiğimiz çalışmalar ve piyasaya sağladığımız destek ilk günden beri takdir topluyor. AİMSAD olarak sorumluluğumuzun farkındayız ve bu bilinç ile geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2021’de de pandemi koşulları altında da olsak emek vermeyi sürdüreceğiz.

Yazımın sonuna gelirken, üyemiz AKEMSAN Makine firması ortaklarından Sayın Sami ERSOYBAŞ’ın vefatından ötürü duyduğum üzüntüyü dile getirmek istiyorum. Bu vesile ile, AKEMSAN ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutlar, WOODTECH Fuarı’na katılacak olan başta üyelerimiz olmak üzere tüm sektör firmalarına şimdiden başarılar dilerim.

Önceki İçerikMısır’a yapılacak ihracatlar için Nafeza sistemine geçiliyor
Sonraki İçerik“WoodTech Fuarı sektörün en büyük buluşma noktası”