Anlat Bize’ye konuk olan KRC CNC Genel Müdürü Korcan Aloğlu ile iş hayatı ve kişisel zevkleri üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Şirketin büyüdüğünü görmekten dolayı mutlu olduğunu belirten Aloğlu; “Yapılan ürünlerin, makinelerin sahada istenilen performansı sergilemesi, müşteri memnuniyeti, emeğimizin karşılığını alıyor olmak, başarıyor olduğumuzu görmek, hayalimin gerçekleşiyor olması en büyük mutluluk ve en büyük motivasyonum” dedi.

KRC CNC Genel Müdürü Korcan Aloğlu, zamanda yolculuk yapma şansı olsa, dünyada nelerin değiştiğini görmek için geleceğe gitmeyi tercih edenlerden, hem de yakın geleceğe değil 100 hatta bin yıl sonrasını görmek istiyor kendisi.

  • Şimdiye kadar size verilen en iyi tavsiye nedir?

Şimdiye kadar ailemdeki ve meslek hayatımda tanıştığım büyüklerimden birçok tavsiye aldım. Başkalarının tecrübeleri ile olası yaşanabilecek problemleri kısmen öngörebiliyorsunuz. Fakat en önemli tecrübeler maalesef yaşanarak alınıyor. Hayatta aldığım en iyi tavsiye hayır diyebilmek ile ilgili. Bazı konular da çizgi dışına çıkmamak çok önemli. Gerek müşterilerimize gerek tedarikçilerimize gerekse de çalışma arkadaşlarımıza, gerektiği yerde hayır diyebilmek çok önemli.

  • En sevdiğiniz yemek nedir, en çok nerede yemek yemeyi tercih edersiniz?

Deniz ürünlerini çok severim. Yemek kategorisinde genelde balık pek söylenmez ama ben balık ve deniz ürünlerini seviyorum. Sıklıkla gittiğim yemek yediğim yerler var ama asıl merakım farklı yerlerde farklı tatlar denemek. Her ne kadar hayatın genel akışında çok fazla vaktim olmasa da, zaman yaratmaya çalışıyorum.

  • Sosyal medya uygulamaları dışında, favori mobil uygulamanız hangisi?

Çok fazla uygulama kullanan birisi değilim. Sosyal medya hesaplarım var fakat onlar dışında da farklı uygulamalar pek kullanmıyorum. Bazen alışveriş ile ilgili uygulamaları kullanıyorum. Açıkçası pek fazla da vaktim kalmıyor.

“BUNDAN 100 YIL BELKİ BİN YIL SONRASINI GÖRMEK İSTERDİM”

  • Zamanda yolculuk yapabilseydiniz, nereye gitmek isterdiniz?

Şu an bulunduğumuz zamanda mutluyum, 90’lı yılların çocukluğunu yaşadım. Teknolojiye geçiş dönemlerine şahitlik ediyoruz. Kişisel bilgisayarlar bizim çocukluğumuzda ülkemizde evlere girmeye başladı. Cep telefonlarının olmadığı dönemden, insanların vazgeçilmezi olan döneme geçtik ve daha neleri göreceğimizi düşünmek beni heyecanlandırıyor. Geçmiş tarihin birçoğuna hakimiz, bu nedenle eğer imkanım olsaydı neler değiştiğini görmek için daha ileri zamana gitmek isterdim. Bundan 100 yıl belki bin yıl sonrasını görmek isterdim.

 İş hayatındaki en büyük motivasyonunuz nedir?

Şirketin büyüyor olduğunu görmek, yapılan ürünlerin, makinelerin sahada istenilen performansı sergilemesi, müşteri memnuniyeti, emeğimizin karşılığını alıyor olmak, başarıyor olduğumuzu görmek, hayalimin gerçekleşiyor olması en büyük mutluluk ve en büyük motivasyonum. Bu enerjide çalışma hayatıma pozitif yansıyor.

  • Şu anda karşılaştığınız en büyük iş zorluğu nedir?

Artan rekabet koşulları, pazarda bizleri daha hızlı, daha atik, daha yenilikçi olmaya zorluyor. Sürekli olarak ürün geliştirmek, Ar-Ge faaliyetleri, rekabette geri kalmamak için büyük önem taşıyor. Şu anki konsantremiz ağırlıklı olarak Ar-Ge faaliyetleri. Tabi kurum içi insan kaynağı en önem verdiğim konular arasında. Ürünlerin ve firmanın gelişmesi için personellerin de gelişmesi büyük önem taşıyor.