Teknoloji

Hayatı kolaylaştıran teknolojik ürünler

Hayatı kolaylaştıran  teknolojik ürünler

Bugün dünyada siyah beyaz televizyondan, merdaneli çamaşır makinesinden akıllı telefonlara, kurutmalı çamaşır makinelerine, press ütülere varana dek teknolojiyle olan serüveni oldukça hızlı gelişmiş nesiller yaşıyor.

Şüphesiz 2000’lerden sonra doğan nesil, önceki nesillerin bu baş döndüren teknoloji deneyimini tam olarak anlayamayacak. Bununla birlikte artık her yaştan, her milletten insan, teknolojinin nimetlerinden faydalanıyor. Teknoloji de bizlere, büyük dönüşümlerin yanı sıra, hayatımızı kolaylaştıran, pratik ürünler sunuyor. Bu ürünleri sizler için derledik…

İlginç fiş

Prizler her gün kullandığımız, fakat fişi çıkartırken epey zorlandığımız bir ürün. Priz ve fişler için oldukça pratik bir çözüm sunan ilginç fiş, kolayca takılıp çıkarılma özelliği sayesinde prizlerde oluşan yıpranmayı da önlüyor. Güvenli olmasının yanında, pratik de bir çözüm.

Taşınabilir klavye

Akıllı telefonların ekranları hızla büyüyor ve her geçen gün bir özelliğe sahip oluyor. Bu özelliklerden daha iyi yararlanmak için katlanabilir bir kablosuz klavye kullanmak faydalı bir seçim. Taşınabilir klavye, kullanışlı bir deneyim sunuyor.

Yatakta priz

Günümüzde akıllı telefonlar, sahiplerinin elinden düşmüyor. Yatakta bile telefonundan ayrılamayanlar için düşünülmüş olan yatakta priz, pratik bir çözüm vaat ediyor. Yatağınızın etrafında bir priz yoksa bu ürünü tercih edebilirsiniz. Yatağın bacaklarına yerleştirilebilen priz ile telefonunuz uyurken bile elinizin altında.

Aklınız evde kalmasın diye

Evden ne kadar uzak olursanız olun, artık evinizdeki prizlerin kontrolü de sizin elinizde olacak. Evinizdeki kablosuz ağ sayesinde, doğrudan internete bağlanabilen akıllı prize uzaktan, telefonunuz aracılığıyla ulaşarak kontrol edebilirsiniz. Prizin elektrik bağlantısını kapatıp açabilir, zaman ayarlı olarak çalışma programı yapabilirsiniz. Akıllı prizinizi iPhone ve Android telefonlar için geliştirilen uygulaması üzerinden yönetilebilirsiniz.

O süpürsün, siz seyredin

Odanın haritasını oluşturan, haritaya göre kendine yol çizen, yapay zekânın basit bir örneğine sahip olan robot süpürgeler, insanları büyük bir zaman kaybından kurtarıyor. Süpürgeniz sizin oluşturacağınız plan dahilinde evi süpürürken, siz de diğer işlerinizi halledebilirsiniz.

Kolanızı içerken telefon şarj olsun

Bu ürün, içeceğinizin yaymış olduğu ısı farkını enerjiye çeviren ilginç bir sistem kullanıyor. Bu şekilde şarj edilebilen tüm cihazları kolayca şarj eden bir icat olan bu cihazın yakın zamanda farklı alanlarda da kullanılabilmesi  bekleniyor.


takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com