Ana Sayfa Sektörel Haberler KDV indirimi mobilyacıları memnun etti

KDV indirimi mobilyacıları memnun etti

104
Google search engine

Mosder Başkanı Öztaşkın, son yıllarda yılsonu hedeflerini istenilen seviyeye getiremeyen mobilya sektöründe yüzde 18’den yüzde 8’e çekilen KDV düzenlemesi ile satışların arttığını belirtti.

Son yıllarda satışlardan memnun olmayan mobilya sektörünün KDV düzenlemesiyle satışlarını artırdığını dile getiren Mosder Başkanı Nuri Öztaşkın, düzenleme sayesinde sektördeki kayıt dışı pazarının daraldığını, markalı mobilya satışlarının arttığını ve bu artışın yılsonu cirolarına yüzde 30 ile 70 oranında yansıyacağını söyledi.

2017 mobilya sektörünün yılı oldu

Sektörün yüzde 80’nini oluşturan markalı mobilya satıcılarının büyüyen satış rakamlarından oldukça memnun olduğunu ifade eden Öztaşkın, “Çünkü tüketiciler de artık markalı mobilyaları tercih etmeye başladı. Ayrıca düzenlemenin evlilik sezonuna ve baharın ilk aylarına gelmesiyle, vatandaşlar yeni mobilyalar aldı. Tüm bu bileşenleri aynı fotoğrafta gördüğümüzde sektörün yüzde 75’ini aynı çatı altında buluşturan bir kurum olarak, markalarımızla yaptığımız istişareler sonucu sektörümüzün gözle görülür bir büyüme yaşadığını söylesek yanılmayız. Bu düzenlemelerle birlikte 2017 yılının sektörümüzün yılı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, bu karar sonucunda da karlılık problemi çeken sektörün yüzde 85’inin kayıt altına girmesini bekliyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Önceki İçerikTürkiye’nin ihracat şampiyonu belli oldu
Sonraki İçerikBüyüme rakamları açıklandı