Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde eşi ile birlikte mobilya işi yapan 2 çocuk annesi 48 yaşındaki Hatice Armağan, 17 yıldır eşinin yanında birlikte omuz omuza çalışmaktan mutluluk duyuyor.

Sandıklı’daki Yeni Sanayi Sitesi’nde 27 yıl önce açtığı bir mobilya atölyesini işleten Osman Armağan (54), 17 yıl önce birlikte çalıştığı ortağının rahatsızlanması sonucu, yalnız kaldı.

Osman Armağan zamanla siparişleri yetiştirmekte güçlük çekince, eşi Hatice Armağan’dan yardım istedi. Bir süre geceleri çalışan Hatice Armağan, zamanla marangozluk aletlerini kullanmayı öğrenince eşini hiç yalnız bırakmadı.

“Sevgi olduktan sonra bütün çiçekler açar”

Hatice Armağan, 17 yıldır bu mesleği severek yaptığını vurgulayarak, “Bu yola 17 yıl önce beraber çıktık, beraberce de çalışıyoruz. 14 Şubat’ın tek bir günde kalmaması gerek. Şiddetsiz, güzel bir dünya için her zaman sevgi ve saygı olsun. Sevgi olduktan sonra bütün çiçekler açar.” şeklinde konuştu.

“Hem iş arkadaşım, hem can yoldaşım”

En büyük yardımcısının eşi olduğunu belirten Osman Armağan ise “Eşim hem iş arkadaşım, hem can yoldaşım. Kısacası her şeyim.”ifadelerini kullandı.