Ana Sayfa Sektörel Haberler Türkiye’de bir ilk! Kereste-Palet Ur-Ge Projesi ihracatçılara yol haritası olacak

Türkiye’de bir ilk! Kereste-Palet Ur-Ge Projesi ihracatçılara yol haritası olacak

60
Google search engine

Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin (AKAMİB), Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde yürüttüğü Kereste-Palet Ur-Ge (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi) Projesi, sektör ihracatçılarına verilen eğitimle bir yol haritası olacak.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nden (AKİB) yapılan yazılı açıklamaya göre, AKAMİB bünyesinde sürdürülen ve Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan Kereste-Palet Ur-Ge Projesi kapsamında ilk eğitim gerçekleştirildi. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde 3 yıl sürecek ve yüzde 75 oranında destek kapsamında olan projede İhtiyaç Analizi çalışmasının tamamlanmasıyla sektör ve firmaların ortak ihtiyaçları belirlenerek, yurt dışı ve eğitim faaliyetlerini içeren proje yol haritası oluşturuldu.

AKİB binasında 5-6 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen “Uluslararası Ticarette İstihbarat” konulu eğitimde, ilk gün hedef pazar tespiti ve seçilen pazarlara yönelik araştırma teknikleri uygulamalı olarak işlenirken, eğitimin ikinci gününde seçilen hedef pazarlardaki konşimento bilgilerine ulaşma ve hedef pazarlara yönelik satış stratejileri üzerinde duruldu. Eğitmen Yaman Koç, ihracatta başarının doğru odaklanma ile sağlanacağını belirterek, çağdaş ihracat stratejisinde rekabet istihbaratının önemini vurguladı.

Eğitim faaliyetinin açılışını yapan AKAMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tarık Ciğer, “Kereste- Palet URGE Projesi Türkiye’de bir ilk. Mersin-Adana palet sektöründe marka şehir olacak” dedi.

Önceki İçerikÇekirdek aile yapısı, mobilyaların şeklini değiştirdi
Sonraki İçerikNegatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Eylül 2016 Raporu yayımlandı