Ana Sayfa Köşe Yazısı WoodTech Fuarı’nda görüşmek üzere…

WoodTech Fuarı’nda görüşmek üzere…

45

AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur KAÇAK

Bir fuar özel sayımız ile yine karşınızdayız. 22-26 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan WoodTech  Fuarı’nda sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

Söze fuar ile başlamışken biraz fuarımızla ilgili bilgi vermek isterim. Bu yıl 35. kez kapılarını açacak olan WoodTech Fuarı, pandemi şartları altında bile düzenlenmiş ve başarısını kanıtlamış çok önemli bir fuar. Sektör devlerini bir araya getiren ve sektör paydaşlarımızın uzun süreler boyunca hazırlandığı WoodTech Fuarı bildiğiniz üzere Intermob Fuarı ile eş zamanlı düzenleniyor. Daha önce bu konuyla ilgili önemli bir değişikliği farklı kanallar yoluyla sizlere duyurmuştuk ancak bir kez de buradan söylemek isterim; 2023 yılı itibariyle WoodTech ve Intermob Fuarları ayrı ayrı düzenlenecek. Uzun yıllardır sektör olarak beklediğimiz bu haber hepimize hayırlı, uğurlu olsun.

Bu seneye dönecek olursak, her yıl olduğu gibi bu yılda büyük başarılara imza atacak olan WoodTech Fuar’ının 10-12 bini yabancı olmak üzere toplamda 60 bine yakın kişi tarafından ziyaret edilmesini bekliyoruz. Fuarımız, Almanya, Azerbeycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Fas, Filistin, Gürcistan, Irak, Moskova, Libya, Lübnan, Kuzey Makedonya, Mısır, Özbekistan, Romanya, Sırbistan, Rusya, Tunus, Ukrayna ve Ürdün’den gelenler tarafından ziyaret edilecek.

Sektörümüzün büyümesi, gelişmesi, tanınırlığının ve güvenirliğinin artması için yurt dışı fuarlar kritik önem taşıyor. AİMSAD olarak, biz de bu doğrultuda WoodTech Fuarı ile ilgili çalışmalarımıza aralıksız devam ederken yurt dışı fuarlarında da hem sektörümüzün hem de derneğimizin tanıtımlarını yapıyoruz. Bu kapsamda son dönemde ajandamızın fuar bölümü oldukça yoğun geçti, yıl sonuna kadar da bu yoğunluk artarak devam edecek.  Ağustos ayında Amerika’da gerçekleştirilen IWF Atlanta Fuarı’nda, eylül ayında Rusya’da düzenlenen Lesdrevmash Fuarı’nda, Cezayir’de organize edilen Cezayir WoodTech Fuarı’nda yerimizi aldık. Ekim ayında ise İtalya’da düzenlenecek olan Xylexpo Fuarı’nda olacağız.

Avrupa ağaç işleme makinesi üreticilerinin çatı kuruluşu olan Avrupa Ağaç İşleme Makinesi Üreticileri Federasyonu’nun (EUMABOIS) eylül ayında gerçekleşecek olan genel kurul toplantısına, Yönetim Kurulu Başkanımız İsmet Toktaş ile birlikte katılım sağlayacağız. Uzun yıllardır EUMABOIS’da Yönetim Kurulu Üyesi olan Mustafa Sabri Erol, görevini İsmet Toktaş’a bırakacak. İsmet Toktaş aynı zamanda yeni dönem için yönetim kurulu üyeleğine de aday olacak ve önümüzdeki dönemde de AİMSAD’ın görevi devam edecek.

AİMSAD’ın kuruluşunun üzerinden tam sekiz yıl geçti. Bu süreçte sektör içerisinde üyelerimizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. AİMSAD olarak önceliğimiz karşılıklı güven ve iletişim. Bu doğrultuda derneğimize katılan yeni üyelerimizle birlikte üye sayımız 80’in üzerine çıktı. Büyümeye ve projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Ağaç İşleme Makineleri sektörünü temsil eden bir sivil toplum kuruluşu olarak, hayata geçirdiğimiz çalışmalar ve piyasaya sağladığımız destek ilk günden beri takdir topluyor. AİMSAD olarak sorumluluğumuzun farkındayız ve bu bilinç ile geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da emek vermeyi sürdüreceğiz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutlar, WoodTech Fuarı’na katılacak olan başta üyelerimiz olmak üzere tüm sektör firmalarına şimdiden başarılar dilerim.

Önceki İçerikAİMSAD üyelerine IWF Atlanta Fuarı’nda büyük ilgi
Sonraki İçerikALL4WOOD Belgrad’da kapılarını açmaya hazırlanıyor